DOLAR: TL
EURO: TL

Sonbahara Özel Cilt Bakımı

8 Eylül 2013
88 kez görüntülendi

Sonbahara Özel Cilt Bakımı

Mevsim değişikliği cilt bakımını beraberinde getirir. Sonbahar ayına girdiğimiz şu sıralar sonbahar cilt bakımı tavsiye edilir. Bizler de cildimizi temiz ve daha parlak tutmak için cit için sonbahar bakımını uygularız. Peki sonbahar ayında cilt bakımı nasıl olmalı ve nasıl uygulanmalıdır. İşte gelin bütün sorularına cevap verecek olan bilgiler yazımızda mevcuttur.

PEELİNG VE LAZER İÇİN EN UYGUN ZAMAN

Yazın güneşten ve denizden yıpranan cildimizde özellikle güneşe bağlı koyu kahverengi güneş lekelerinin ortaya çıkabilir. Bunlar için kimyasal peeling ve/veya renk açıcı lazer uygulamalarına sonbaharda başlanabilir. Pigmentasyonun yani lekelenmenin derinliği başarı şansımızı etkileyen en önemli faktörlerdir. Yüzeysel pigmentasyonlarda sadece renk açıcı kremlerin yeterli olabileceğini ancak daha derin pigmentasyonlarda kimyasal peeling ve lazer uygulamalarıyla desteklemek gerekir.

KSEROTİK EKZAMA GÖRÜLEBİLİR

Mevsimsel değişiklik öncelikle cildimizin nem tutma kapasitesini etkiler. Sonbahar ve kışın soğuk hava cildimizi kurutur, çatlatır; bu yüzden kışın yaza göre daha yoğun bir nemlendirici kullanmakta fayda vardır. Özellikle anti-aging açısından, yaz-kış güneş koruyucu kullanmak önemlidir.

MEVSİMLER DEĞİŞİMLER CİLDİMİZİ NASIL ETKİLER?

Yaz aylarında günlük yüz bakımında spf 50 güneş koruyucu önerilirken, kışın spf 15-30 bir koruyucu yeterli olabiliyor. Kış aylarında soğuk havaya bağlı ”kserotik ekzama” dediğimiz kuruluk ekzaması sık görülür. Yine soğuğa bağlı dudaklarda, çatlaklar kabuklanmalara sık rastlanır.

MEZOLİFTİNG MEVSİMİ SONBAHAR

Sonbaharda cilt bakımının en önemli püf noktası cildi yeterince nemlendirmektedir sağlıklı ve güzel bir cilt için şu öneriler: Güneş, havuz ve deniz cildimizi oldukça kurutur ve yıpratır. Sonbaharda uygun nem maskeleri, serumlar ve nemlendirici kremlerle cildimizi desteklemek gerekmektedir.

Yine sonbahar mezolifting uygulamaları için uygun bir mevsimdir. Bu yöntem ile özellikle yüzümüze uygun vitamin, mineral ve nem tutucu maskeler özel bir enjeksiyon yöntemiyle uygulanmaktadır. Çinko, bakır gibi eser elementler cildin nem dengesini sağlayan hyalüronik asit, C ve E vitamini gibi antioksin vitaminler direkt cilde enjekte edilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

    
    Yukarı Çık